Van'ın Tuşba ilçesinde yüzmek için Van Gölü'ne girdikten sonra kaybolan şahısın arama çalışmaları altıncı güne girerken, bugün çalışmalara polis helikopteri destek verdi.

22 YAŞINDAKİ GENÇ 6 GÜNDÜR ARANIYOR

Altı gün önce Tuşba ilçesi sınırları içerisinde bulunan Çarparak Adası yakınına arkadaşları ile birlikte giden Ahmet Hilmi Hanalp (22), Van Gölü'nde yüzdüğü sırada gözden kayboldu. İhbar üzerine bölgeye Van Sahil Güvenlik Komutanlığı, Van Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, Van ve Bitlis İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü Su Altı Arama ve Kurtarma, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Van İtfaiye Dairesi Başkanlığı dalgıçların yer aldığı 30 kişilik dalgıç ekibi 6 gündür kayıp olan 22 yaşındaki genci bulmak için çalışma yürütüyor.

Van Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarını genişletti Van Büyükşehir Belediyesi ilaçlama çalışmalarını genişletti

POLİS HELİKOPTERİ DE ARAMALARA KATILDI

Van Gölü'ndeki kayıp şahı bulmak için ekipler büyük bir uyumluluk içerisinde çalışıyor. Van Gölü yüzeyini polis ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tararken, suyun altı ise AFAD ve itfaiye dalgıçları tatafından kontrol ediliyor. Bu günkü çalışmalara Van Emniyet Müdürlüğü'e aitmi termal kameralı helikopter havadan arama çalışmalarına katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI