Geçtiğimiz hafta Çaldıran’da gölette boğulan 11 yaşındaki gençten sonra bir boğulma vakası daha yaşandı. Önceki gün 3 arkadaşıyla serinlemek için Van Gölü’ne giren şahıslardan 22 yaşındaki genç akıntıya kapılarak gözden kaybolurken 22 yaşındaki genci arama çalışmalarına dün dalgıçlar ile beraber özel arama cihazları ile arama çalışmaları aralıksız sürüyor.

AFAD VE UMKE EKİPLERİ DE DAHİL OLDU

Serinlemek için arkadaşları ile Van Gölü'ne giren Ahmet Hilmi Hanalp suda kayboldu. Haber verilmesi üzerine bölgeye Van Sahil Güvenlik Komutanlığı, Van Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, Van İl Jandarma Komutanlığı Su Altı Arama Kurtarma, Van Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekipleri sevk edildi.

Van Valisi Ozan Balcı'dan 15 Temmuz'un 8. yıldönümünde açıklamalar Van Valisi Ozan Balcı'dan 15 Temmuz'un 8. yıldönümünde açıklamalar

22 YAŞINDAKİ GENÇ ÖZEL CİHAZLAR İLE ARANIYOR

Dünden bu yana çalışmalar su yüzeyi, su altı, Van Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait Rov (su altı görüntüleme cihazı) ve teknelerdeki Sonar cihazları ile devam ediyor. Çalışmalara Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan talep edilen Yanal Taramalı Sonar (YTS) cihazı da destek verecek. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait gece görüşlü termal kameralı Mobil Radar Aracı (MORAD) cihazıyla sabaha kadar göl üzerinde cisim taraması yaptı.

Kaynak: ŞEHRİVAN-İHA