Sualtı Arama Kurtarma Eğitim Derneği (AKEM) üyeleri, Filistin'e destek olmak ve saldırıları kınamak amacıyla Van Gölü'nün yüzeyinde Türk ve Filistin bayrağı açtı.

Van Büyükşehir Belediyesi yangın alanında! Van Büyükşehir Belediyesi yangın alanında!

TÜRK VE FİLİSTİN BAYRAKLARI AÇILDI

Bu kapsamda AKEM üyesi dalgıçlar da Van Gölü'nde bir çalışma yaptı. Ekipler, Edremit ilçe sahilinde Türk ve Filistin bayraklarıyla bir dalış yaptı. Bir süre suyun altında bekleyen dalgıçlar daha sonra suyun yüzeyinde ilk etapta Türk, daha sonra ise Filistin bayrağını açtı. O sırada sahilde bulunan vatandaşlar ise bayrakların açılmasıyla alkışlarla destek oldu.

"HER İNSANIN VİCDANI SIZLAMALIDIR"

AKEM Başkanı Halil İbrahim Atacan, Van Gölü'nde hem Türk hem de Filistin bayrağı açarak onların yanında olduklarını göstermek istediklerini belirtti. Etkinliğin kendileri için bir gurur olduğunu ifade eden Atacan, “Bu kanayan yaramızdır. Bunun için de Müslüman olmaya gerek yok. Bu konuda her insanın vicdanı sızlamalıdır. Bizim vicdanımız da çok sızlıyor. Keşke elimizden başka bir şeyler de gelebilse. Bu etkinliği karada 10 kişi, su da ise 5 kişilik bir ekiple gerçekleştirdik” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI