Van İnköy Nerede?

Van Gölü kıyısında kurulan bu köy, bakir doğası ve tarihi dokusuyla mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yerleşim yeridir. Yıl boyunca buraya çok sayıda yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Özellikle yaz sezonunda bölge halkı piknik için buraya akın etmektedir.

Akdeniz veya Ege köylerini aratmayacak kadar güzel ve özel bir köydür. Burası her mevsimde farklı bir renk çümbüşüne sahne olmaktadır. İlkbahar mevsiminde başlayan yeşilliğini sonbahara kadar muhafaza etmektedir. Yaz aylarında ise size Akdeniz köylerini aratmayacaktır. Buraya sevdiklerinizle birlikte gelip muazzam bir gün yaşayabilirsiniz.

Ayrıca buraya sevdiklerinizle birlikte gelip bu alanda kamp kurabilirsiniz. Doğa ile iç içe bir alanda sevdiklerinizle birlikte güzide bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca burası muazzam fotoğraf kareleri yakalamak için oldukça doğru bir adrestir. Güzel bir gezi için her şey mevcut.

Van İnköy Nasıl Gidilir?

Vali Balcı: Çiftçilerimizi yalnız bırakmayacağız Vali Balcı: Çiftçilerimizi yalnız bırakmayacağız

İnköy, Van’ın Gevaş ilçesine bağlı bir köydür. Van Merkezine 88 km, Gevaş ilçe merkezine ise 48 km uzaklıkta bulunur. Buraya şahsi aracınızla Van merkezden Edremit yolu üzerinde sahil yolunu takip edip buraya ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi