Van’da 2 bin öğrenciye 4 bin TL ücretsiz burs verilecek! Van’da 2 bin öğrenciye 4 bin TL ücretsiz burs verilecek!

VAN İŞGEM, Van’da girişimciliği geliştirme adına çalışmalarına son hız devam ediyor. VAN İŞGEM’ de belirlenen hedefler çerçevesinde Yenilikçi, Teknolojik, Katma değeri yüksek ve ihracat odaklı ürün üretiminde son olarak Türkiye’de ilk olarak üretilen oyun ve eğlence makinaları yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda yerini almaya başladı. VAN İŞGEM, konuya dair açıklamada bulundu.

Yapılan açıklama ise şöyle;

“İlimizde girişimciliği geliştirmek için 20 yıldır faaliyet gösteren VAN İŞGEM yaptığı çalışmalarla ilimizin ekonomik gelişimine, istihdamına ve ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor.

VAN İŞGEM’ de belirlenen hedefler çerçevesinde Yenilikçi, Teknolojik, Katma değeri yüksek ve ihracat odaklı ürün üretiminde son olarak Türkiye’de ilk olarak üretilen oyun ve eğlence makinaları yurtiçi ve yurt dışı pazarlarda yerini almaya başladı.

VAN İŞGEM Bünyesinde yer alan İRCOH San. Tic. Ltd. Şti Yaptığı AR-GE çalışmaları sonucunda, ürettiği yenilikçi oyun ve eğlence araçları Türkiye’deki AVM lerin, oyun eğlence merkezlerinde kullanılmaya başlanmış ve ilk ihracatını da KUVEYT’e gerçekleştirmiştir.

Yapılan bu çalışma Ülkemizin ihtiyacı olan Katma değerli ürün üretimine ve ihracatına katkı sunmuş ayrıca ilimizin ihracat rakamlarının artmasına vesile olmuştur.” dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ