ŞEHRİVAN HABER: SONER İZGİ-AYDAN KAYHAN

Gazze’ye olan saldırılarda bir ay geride kaldı. Yerleşim yerleri, hastaneler, okullar, camiler ve kiliselerin hedef alındığı saldırılarda 4 bin 324’ü çocuk, 10 bin 569 Filistinli öldürüldü, en az 25 bin kişi yaralandı. 36 gündür devam eden saldırılara dünyadan tepkiler de sürüyor. Türkiye de, Gazze’ye saldırıların ilk gününden bu yana Gazze için tek yürek olmaya devam ediyor. Ülkenin dört bir yanında yaşanan insanlık dışı saldırılara tepki amaçlı mitin, yürüyüş ve basın açıklamaları düzenleniyor. Van’da da savaşın ilk gününden bu yana Gazze’nin yanında olup destek veriyor. Bu kapsamda Van’da basın açıklamaları ve yürüyüşler düzenlenmeye devam ediyor. Savaşın ilk gününden bu yana Van’da Cuma namazı sonrası basın açıklaması düzenlenirken, HÜDA PAR Van İl Başkanlığı tarafından yine bir açıklama yapıldı. Açıklamayı okuyan HÜDA PAR Van İl Başkan Yardımcısı Abdulvahap Akkaya, “Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız” dedi.

VAN, FİLİSTİN İÇİN TEK YÜREK OLMAYA DEVAM EDİYOR!

Açıklamayı yapan HÜDA PAR Van İl Başkan Yardımcısı Abdulvahap Akkaya, Gazze’ye yapılan saldırıları dile getirerek sözlerine şöyle başladı: “Siyonist işgal rejiminin Gazze’ye yönelik yapmış olduğu soykırıma dur demek ve işlemiş olduğu katliamlarını durdurmak için bir aradayız. Gazze'de siyonist vahşet 35 gündür devam ediyor. Siyonistlerin Gazze’ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 4 bin 324'ü çocuk, 10 bin 569 Filistinli katledildi. Soykırım suçu işleyen siyonistler, yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımamaktadır. Terör şebekesinin Gazze’ye yapmış olduğu hava saldırılarında, kadın, çocuk, yaşlı ve bebekler katledilmektedir. Filistin'de her 10 dakikada bir, bir çocuk hayatını kaybetmektedir. Gazze, açık hava hapishanesinden adeta çocuk mezarlığına dönüştürülmüş durumdadır. Hayatta kalan çocuklar ise ailelerini, evlerini, yakınlarını kaybederek her türlü zulmü görmektedirler. Gazze’ye atılan bombaların şiddeti ve tahribatı Hiroşima’ya atılan atom bombasının şiddet ve tahribatının iki katına ulaşmıştır. Her geçen gün siyonist vahşet kat be kat artarak, camiler, okullar, yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Gazze’nin yarısı yıkık ve virane hale getirilmiştir.”

“ZULME SESSİZ KALMAK DA ZULÜMDÜR”

Siyonistlerin insanlığa ve vicdana savaş açtıklarını belirten Akkaya, “Filistin’de Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da Müslümanların inancı ve kutsalları Siyonist işgalcilerin postallarıyla çiğnenmektedir. Siyonistlerin yapmış olduğu katliam ve soykırıma İslam ülkelerinin liderleri seyirci kalmakta ve bu mezalimi durduracak hiçbir somut adım atmamaktadırlar. Gazze’ye yapılan saldırılarda 10 binden fazla mazlumun kanı; siyonistlerin, Amerika’nın ve batılı ülke liderlerinin ellerine bulaşmıştır. Amerika, İngiltere, Fransa ve daha birçok batılı ülke liderleri siyonistlere açık destek vermektedirler. Ne yazık ki bu zulme İslam ülkelerinin liderleri kör, sağır ve dilsiz kalarak üç maymunları oynamaktadırlar. Zulme sessiz kalmak da zulümdür. İşgalci İsrail’in bombardımanı neticesinde yıkılan binaların enkazları altında binlerce insan kurtarılmayı beklemektir. Ama daha korkunç olanı ise siyonistlerin bu saldırılarına duyarsız kalanların vicdanlarını ve insanlığını enkazların altında gömmüş olmalarıdır. Yıkım ve soykırım suçlarını işleyen siyonistler, unutmayalım ki insanlığa ve vicdana da savaş açmışlardır” ifadelerini kullandı.

“BİR YERDE ZULÜM VARSA, İNSANLIĞINI YİTİRMEMİŞ VİCDAN SAHİPLERİ MAZLUMUN YANINDA YER ALMALI”

Mazlumun dini, rengi ve ırkı sorulmaz diyen Akkaya, “Zulümle abad olunmaz ve İsrail yok olmaya mahkûmdur. Ülke liderleri bu zulme sessiz kalsalar da artık halklar uyandı. Bu gün dünyanın birçok ülkesinde batısıyla doğusuyla, kuzeyiyle güneyiyle, halklar meydanlara akın ederek, siyonist vahşeti telin etmektedirler. Mazlumun dini, rengi ve ırkı sorulmaz. Bir yerde zulüm varsa, insanlığını yitirmemiş vicdan sahipleri mazlumun yanında yer almalı ve zulme dur demek için elinden gelen her türlü çabayı göstermelidir. Ey zalim Amerika ve Avrupa! Artık halklar uyandı. Müslüman halkaların vicdanı uyandı. Dünya ülkelerindeki halkların vicdanı uyandı. Vicdan sahipleri meydanları doldurmakta ve siyonist vahşete karşı somut adımların atılması için kendi ülke liderlerine baskı yapmaktadırlar” diye belirtti.

“SİYONİST ÇETELER SOYKIRIM SUÇU İŞLEMEYE DEVAM EDİYOR”

Akkaya, “Siyonist çeteler, tüm dünyanın gözü önünde Amerika’yı ve Avrupa’yı arkasına alarak, soykırım suçu işlemeye devam etmektedir. Gazze’de bebeler, çocuklar, kadınlar katledilirken; insan haklarından, temel hak ve hürriyetlerden, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranların tek tek maskeleri düşmeye devam etmektedir. İnsan haklarından, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranlar, neredesiniz? Neden sessiniz çıkmıyor? Artık bu sihirli sözlerinizin hiçbir anlamı kalmamıştır. Bu sihirli sözlerin arkasına sığındığınız maskeleriniz tek tek düşmüştür” dedi.

“İSRAİL'İN GAZZE'YE SALDIRILARI 36. GÜNÜNDE DEVAM EDİYOR”

Akkaya; kadın, çocuk, bebek ve savunmasız insanların katledildiğine dikkat çekerek, “Korkaklar bebek öldürür, kadın öldürür, çocuk öldürür. Cesurlar ise yüz yüze kendi denkleriyle savaşırlar. Siyonistler direniş kahramanlarıyla yüz yüze savaşmaktan korkuyorlar. Bu yüzden kadın, çocuk, bebek ve savunmasız insanları katletmektedirler. Bu korkak, dünya düşkünü ve şehvetperest aşağılık siyonist çetelerinin psikolojileri bozulmuş, direniş gruplarının yapmış olduğu saldırılardan dolayı zırhlı araçlarının içinde mahsur kalarak zilleti yaşamaktadırlar. Siyonist çeteler her gün ölüm korkusunu yaşayarak ölmemek için savaşırken,  direniş kahramanları ise şehid olmak için savaşmaktadırlar. Siyonistler her an nerede bir saldırıyla karşılaşacaklarını kestirememektedirler. O çok güvendikleri zırhlı tankların içinde ölüm korkusu ile tir tir titremektedirler. Her an bir Yasin roketinin tanklarını imha etme korkusunu yaşamaktadırlar. Siyonistler gökyüzündeki yıldırımların düşmesinden veyahut 7 şiddetinde depremi yaşamaktan daha ağır korku ve paniği yaşamaktadırlar” diye aktardı. 

Türkiye'den Gazze'ye insani destek: Sahra hastanesi ve konteyner kent kurulacak Türkiye'den Gazze'ye insani destek: Sahra hastanesi ve konteyner kent kurulacak

“HER MÜSLÜMAN BU AZİZ VE KUTSİ OLAN KUDÜS DAVASINA VE GAZZE’NİN İZZETLİ DİRENİŞİNE DESTEK VERMELİDİR”

Akkaya, her Müslüman’ın Kudüs davasına ve Gazze’nin izzetli direnişine destek vermesi gerektiğini dile getirerek şunları aktardı: “Siyonist cephe sıkıştığı anda; Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri hemen barış havarisi kesilecektir. Ve inşallah Siyonist cephe öyle bir sıkışacaktır ki nefes alamayacak duruma gelecektir. İşte o gün zafer, mazlumların zaferi olacaktır. İşte o gün zafer, inananların zaferi olacaktır. Kudüs ve Mescidi Aksa ümmetin izzeti ve namusudur. Ümmetin izzetini ve namusunu muhafaza eden direniş hareketinin yanındayız. Bakınız Amerika ve Avrupa Ülkeleri siyonistlere borçlu oldukları için borçlarını ödemeyebilmek adına tüm imkânlarını seferber etmiş durumdalar. Bizler de Filistinli kardeşlerimize ümmetin izzetini muhafaza ettikleri için borcumuzu ödemekle mükellefiz. Ben izzet ve şeref sahibiyim diyen her Müslüman bu aziz ve kutsi olan Kudüs davasına ve Gazze’nin izzetli direnişine destek vermelidir.”

“İSRAİL MALLARINA YAPILAN BOYKOTA DEVAM EDİLMELİDİR”

İsrail mallarına yapılan boykota devam edilmesi gerektiğini belirten Akkaya, “Buradan İslam Ülkelerinin liderlerine ve tüm İslam âlemine sesleniyoruz ve talep ediyoruz. Hamas Filistin’in meşru siyasi hükümeti ve temsilcidir. ABD veya siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiç bir önemi yoktur. Gazze’ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze’ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak, Gazze’ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli bu filoya davet edilmelidir. Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı en azından bu katliamlar devam ettiği müddetçe faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır. Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasından vazgeçilmelidir. İslam Ülkeleri hep beraber Siyonistlere ciddi bir ambargo uygulamalıdır. Türkiye vatandaşı olup Filistinli masumları öldürmeye giden katiller çağrılıp yargılanmalı, suçu sabit olanların mal varlığına el konularak vatandaşlıktan çıkarılmalıdır. İsrail mallarına yapılan boykota devam edilmelidir. Boykot hayatımızın bir parçası olmalıdır” dedi.

“FİLİSTİN’İN VE MESCİD-İ AKSA’NIN ÖZGÜRLÜĞÜNE GİDEN HER MEŞRU EYLEMİN YANINDAYIZ VE DESTEKÇİSİYİZ”

Akkaya, bu yolda üzerlerine düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını dile getirerek, “HÜDA PAR/Peygamber Sevdalıları olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve ‘Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize katından bir yardım eden yolla’ diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? Nisa suresinin 75’inci ayetinin muhatabıyız. Filistin halkına selam olsun! Aksa Tufanı operasyonuna selam olsun! Kahraman mücahitlere selam olsun! Direnişe ve dirilişe selam olsun! Şehitlere selam olsun! Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi hepinizin üzerine olsun” diye konuştu.