Van'da 4 ayrı noktada büyük yangın! Van'da 4 ayrı noktada büyük yangın!

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca düzenlenen Van Kültür Yolu Festivali sona erdi. Kültür Yolu Festivali’nin son gününde sahne alan Türk pop müziğinin sevilen ismi Ferhat Göçer’in konseri ile kapanışı yaparken 60 binden fazla kişi Göçer’in konserine katılım sağladı.

Van Kültür Yolu Festivali, Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlenen Ferhat Göçer konseriyle son buldu. Göçer on binlerce Vanlıya muhteşem bir gece yaşatırken sevilen şarkılarını seslendiren Göçer, “Evlerinin Önü Boyalı Direk” türküsünde davul çaldı.

VAN KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE DESİBEL REKORU KIRILDI

Kültür Yolu Festivali’nin son gününde sahne alan Türk pop müziğinin sevilen ismi Ferhat Göçer’in konserine on binlerce seyirci katılırken konserde yeni bir rekor da kırıldı. Vanlı hayranları sahneye gül fırlattı, sanatçı gülü alarak, “Bu çiçeği bu festivalde sahneye çıkan bütün sanatçı arkadaşlarım adına alıyorum” dedi. Göçer, seyirciler arasındaki küçük Lina’nın doğum gününü kutladı, Sümeyye adındaki genç kızın da evlilik teklifi alacağının müjdesini paylaştı. Sahnesinin bir geleneği olarak her şehirde seyirci performans sınavı yapan Göçer, şarkısına eşlik eden hayranlarının sesini ölçtürdü ve 119 desibel ile rekorun Van’da olduğunu açıkladı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL