VAN TURİZMİ İÇİN YAPILABİLECEK HER TÜRLÜ İŞ BİRLİĞİ VE MÜCADELEYE EKİP OLARAK HAZIRIZ”          

Programda konuşan Başkan Demirhan, turizm paydaşlarıyla beraber hareket edeceklerini belirterek, Öncelikle yeni bir yönetim ile daha güçlü ve anlaşılır bir dernek örneği ile şehrimizdeki sivil toplum kuruluşları (STK) ile birlikte güçlü bir lobi oluşturup, turizm bakanlığı, resmi kurumlar ve yerel yönetimler ile birlikte Van turizmi için yapılabilecek her türlü iş birliği ve mücadeleye ekip olarak hazırız. Bundan ötürü turizm paydaşlarıyla birlikte her türlü çalışmada birlikte hareket edilecektir” dedi.

BAŞKAN DEMİRHAN: TÜM TURİZM FUARLARINA DERNEK OLARAK KATILIM SAĞLANACAKTIR

Demirhan, tüm turizm fuarlarına katılım sağlayacaklarını dile getirerek, “Van turizmin gelişmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde çalışılacaktır. İran pazarına alternatif olarak iç, Avrupa ve Ortadoğu pazarları için görüşmeler toplantılar ve infolar düzenlenecektir. Tüm turizm fuarlarına dernek olarak katılım sağlanacaktır. Ruhsatsız konaklama yapıları ile ilgili denetim kurumlarıyla işbirliği halinde olup, kapatılması gereken ruhsatsız her türlü konaklama adı altındaki işletme ve işyerlerinin (ev, apart, süit, daire vb.) kapatılması için her türlü baskı ve görüşmeler yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

“HAKSIZ VE YANLIŞ REKABETİN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Ruhsatsız konaklama yapılarına da dikkat çeken Demirhan, “Ayrıca ruhsat alabileceklerin ruhsatlarının verilmesi hususundan görüşmeler yapılıp, bununla ilgili olarak bakanlık ve ruhsat süreçlerinin evraklarının hazırlanmasındaki danışmanlık konusunda tüm desteklerimizi vereceğiz. Ruhsatlı ve bakanlık onaylı otellerin bakanlık nezdindeki turizm işletme belgesindeki sınıflandırmada belirtilen yıldız sayısına göre reklam ve tanıtım çıkması gerektiğini bunun dışındaki haksız ve yanlış rekabetin önüne geçeceğimizi bildiririz. Aksi durumda her türlü işlemleri resmi kurumlar tarafından başlatacağız” diye aktardı.

İŞTE VANOTED’İN YENİ YÖNETİMİ

ASİL LİSTE

BAŞKAN- ÇETİN DEMİRHAN

Van ve 74 ilde silah kaçakçılarına yönelik ‘Mercek-21’ operasyonu Van ve 74 ilde silah kaçakçılarına yönelik ‘Mercek-21’ operasyonu

BAŞKAN YARDIMCISI- HİKMET ÇAKIR

BAŞKAN YARDIMCISI- EMRE DEĞER

BAŞKAN YARDIMCISI- EBRU SARGINDAĞ GENEL SEKRETER- EBRU YEŞİLAĞAÇ

ASİL ÜYE- RECEP SULHAN  ASİL ÜYE- AYLA YÜREĞEN

ASİL ÜYE- SABAHATTİN DURAN

SAYMAN- MESUT BOZBAY

YEDEK LİSTE

ZEKİ ÖZKÖSEOĞLU

REŞAT YEŞİLAĞAÇ

RASİM BAYTAR

RENAS KUTLUK

FEVZİ LAÇİN

LOKMAN POLAT

RUŞEN GÜNEŞ

NECİM GÜL

DENETİM KURULU 

BAŞK. DOĞAN KANDAŞOĞLU

AYHAN TURUL

HÜSEYİN YAŞAR

DENETİM YEDEK 

AYHAN DERİNSU

ASLAN YAKUT

 ZEKİ ACAR

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN-ZENÜN YEŞİL