Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli turizm noktalarından biri olan Van, yoğun şekilde turist çekmeye devam ediyor. Yerli turistlerin yanı sıra İranlı turistler bu yıl da akın akın Van’a gelmeye devam ediyor. Kente gelip günlerce konaklayan, alışveriş yapan İranlı turistler ekonomiye can suyu oluyor. Kentin tanıtımına da ciddi katkı sağlayan İranlı turistler Akdamar ve Çarpanak Adası’ndaki badem ağaçlarının çiçek açtığı bu dönemde bu manzarayı görmek için yoğun şekilde Van’a geliyor. Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva, İranlı turistlerin kente akın akın geldiği bu dönemde esnafa çağrıda bulundu.

Van Emniyet Müdürlüğü değişik suçlardan 22 kişi tutuklandığını açıkladı Van Emniyet Müdürlüğü değişik suçlardan 22 kişi tutuklandığını açıkladı

BAŞKAN TAKVA’DAN YABANCI TURİSTLER İÇİN VANLI ESNAFA ÇAĞRI

Takva, sosyal medya hesabından esnafa çağrıda bulunarak, “Tacir ve esnafımıza çağrıdır. Lütfen ilimizde bulunan yabancı ülke vatandaşlarına karşı geleneksel misafirperverliğinizden ödün vermeyiniz. Lütfen fahiş fiyat uygulaması yapmayınız. Özellikle konaklama, tekstil ve yeme-içme sektörü başta olmak üzere tüm işletmelerin, uygun fiyat tarifelerini görünür kılmaları önem arz etmektedir. Lütfen, ama lütfen rekabetçi şehirlerin bu ve benzeri alanlarda fırsatçı yaklaşımlarını haklı çıkaracak zemini oluşturmayınız. Unutmayınız ki ilimiz turizm pazarı, son yıllarda büyük emek ve yatırımlarla fark yaratan düzeye ulaşmıştır. Emeğinizi koruyun, pazardaki rekabetçi üstünlüğümüzü büyütün! Selam, saygıyla” ifadelerini kullandı.

Editör: Şaban Beyazsaç