Valilik Van il genelinde halen devam eden kar yağışının gece boyunca devam edecek. Ayrıca yükseklerde kuvvetli rüzgârla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, çığ tehlikesi, bölgenin yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde ulaşımda akşama, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı uyarılarda bulundu.

Van Valiliği’nden yapılan açıklama ise şöyle;

“Bugün (Pazar) etkisini göstermeye başlayan kar yağışının il genelinde aralıklı kar yağışı olarak devam etmesi beklenmektedir. Yağışların kuzey ilçelerde kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Söz konusu kar yağışlarının bugün (Pazar) gece saatlerinde de aralıklarla devam edip, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve güney ilçelerde kuvvetli kar yağışı olmak üzere Van il genelinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Yağışlı sistemin Salı günü sabah saatlerinden sonra il genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Hazine 5,6 milyar liralık kira sertifikası ihraç etti Hazine 5,6 milyar liralık kira sertifikası ihraç etti

Kar yağışları sırasında yükseklerde kuvvetli rüzgârla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, çığ tehlikesi, bölgenin yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde (Karabet, Kurubaş, Güzeldere, Tendürek) ulaşımda akşama, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.”

Muhabir: ŞEHRİVAN HABER - ŞABAN BEYAZSAÇ