Van'da günlerdir etkisini sürdüren yağmur hayatı olumsuz etkilerken, beraberinde getirdiği yıldırım çarpmalarıda bazı bölgelerde can kaybına neden oldu. Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada Van'da yağışların devam edeceği belirtildi.

Van Valiliğinden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: "Bölgemiz genelinin yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir.

Yarın (Pazar) rüzgarın öğle ve akşam saatleri arasında, bölgemiz genelinde kuvvetli rüzgar (30-50 km/sa) ve yükseklerde fırtınamsı rüzgar (50-70 km/sa) şeklinde etkili olacağı beklenmektedir. Kuvvetli rüzgarla birlikte ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, deniz ulaşımında oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir."

Bakanlık Van’da 3 ilçede uygun fiyata arsa satacak! İşte şartlar ve detaylar… Bakanlık Van’da 3 ilçede uygun fiyata arsa satacak! İşte şartlar ve detaylar…

VAN'DA YAĞIŞLAR KAÇ GÜN SÜRECEK?

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre, perşembe gününe kadar gök gürültülü sağanak yağışlar devam edecek.

HavayağışVandahava Sağanak

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER:HABER MERKEZİ