Van’da son haftalarda yağan yağışlar kentte hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Van Valiliği son dakika uyarısı yaparak Cumartesi(Bugün) ve Pazar günü için sağanak yağmur ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Van Valiliği, Cumartesi ve Pazar günü için sağanak yağmur ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

SAĞANAK YAĞIŞA DİKKAT!

Bugün (Cumartesi) bölgemiz genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı sistemin etkisine girmesi beklenmektedir. Ayrıca bugün (Cumartesi) ve yarın (Pazar) rüzgarın, bölgemiz genelinde kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) yükseklerde fırtınalı rüzgar (50-70 km/sa) şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

VATANDAŞLAR UYARILDI

Van’a yarın için Valilikten sel uyarısı: O ilçelerde oturanlar dikkat! Van’a yarın için Valilikten sel uyarısı: O ilçelerde oturanlar dikkat!

Yağış ve kar erimesine bağlı olarak sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, çamur şeklinde yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, deniz ulaşımında oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL