Türkiye’de güvenlik güçleri vatandaşların huzur ve refahı için operasyonlarına devam ediyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Van dahil 6 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Kafes-43’ operasyonlarıyla 12 ülkede INTERPOL tarafından Kırmızı Bülten, Yeşil Bülten ile aranan 23 şüpheli şahıslar yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 6 ilde ‘Kafes-43’ operasyonları çerçevesinde, INTERPOL tarafından 12 ülkede Kırmızı Bülten, Yeşil Bülten ve difüzyon mesajı ile aranan 23 şahsın yakalandığını bildirdi.

Türkiye ve Irak arasında tarihi gün: Kalkınma Yolu Projesi'nde imzalar atıldı! Türkiye ve Irak arasında tarihi gün: Kalkınma Yolu Projesi'nde imzalar atıldı!

VAN DAHİL 6 İLDE OPERASYON

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonun detaylarını ssoyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu; “Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı koordinesinde; İnterpol Europol Daire Başkanlığı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığının yaptığı çalışmalar sonucu İl Emniyet Müdürlüklerimizce, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Van olmak üzere 6 ilde; Almanya, Belçika, Bulgaristan, Güney Kore, Irak, İran, İsviçre, Kazakistan, Romanya, Rusya, Türkmenistan ve Ürdün olmak üzere 12 ülke tarafından haklarında Interpol’ün Kırmızı Bülteni, Yeşil Bülteni ve Difüzyon Mesajı (Acil Yakalama Mesajı) arama kaydı olan 23 şahsa yönelik ‘Kafes-43’ operasyonları düzenlendi.

23 KİŞİ YAKALANDI

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin; adam öldürme, terör suçları, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, kara para aklama, suç örgütlerine üye olma, uyuşturucu ve kaçakçılık suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edildi. İnterpol tarafından aranan ve Emniyetimizin yaptığı titiz incelemelerden sonra Ülkemizde olduğu belirlenen 23 kişinin tamamı yakalandı. Emniyet güçlerimiz taramalarına devam ediyor” ifadelerini kullandı.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TEŞEKKÜR

Operasyonu icra eden kolluk kuvvetlerine teşekkürlerini ileten Bakan Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Rabbim ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkımızın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, göçmen kaçakçılığı organizatörlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacağız. Hepsini tek tek kafesin içine koyacağız” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER