Van’da her geçen gün içinde çıkılmaz hale gelen toplu taşıma sorunu mağduriyet oluşturmaya devam ediyor. Özellikle kampüs hattında çalışan araçların yetersizliği hem öğrencileri hemde Dursun Odabaşı Tıp Merkezine tedavi için giden vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Dersleri biten öğrenciler evlerine gidebilmek için bazen saatlerce araç servis kuyruğunda beklemek zorunda kalıyor. Mevcut araçlarında alması gereken yolcu sayısından fazla yolcu alınca yol boyu yolcuların can güvenliği tehlikeli hale geliyor.

SERVİSLER TIKA BASA YOLA ÇIKIYOR

Sosyal medya üzerinden paylaşılan bir video ise öğrencilerin isyanında haklı olduğunu gözler önüne serdi. Görüntülerde tıka basa dolan servis halen yolcu almaya çalışırken araçta adım atacak yer kalmayacak şekilde yola çıktı.

Durakta beklemekten bunalan öğrenciler ise sıkışsalar bile canlarını hiçe sayarak tıka basa dolu servislere binmeye çalışıyor. Yıllardır gündeme gelmesine rağmen çözülemeyen toplu taşıma sorunu ile ilgili ne zaman adım atılacağı ise merak konusu oldu.

BİR AN ÖNCE BU SORUNA ÇÖZÜM BULUN!

Sosyal medya hesabında videoyu paylaşan öğrenci Eylül Kaya yaptığı açıklamada, “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrencileri olarak her gün aynı rezaleti çekmek zorunda değiliz. Şartların yeterince zor olduğu bir dönemde gençlere yeterli ulaşım imkanı sağlamak yetkililerin zorunluluğudur. Artık çok yorulduk sesimizi duyuramamaktan bir an önce bu soruna çözüm bulun!.” İfadelerini kullandı.

Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan 'Bursa' açıklaması: 4.1'lik deprem öncü mü? Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan 'Bursa' açıklaması: 4.1'lik deprem öncü mü?

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ