Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Özellikle kentin ihmal edilen noktalarında yapılan çalışmalar, vatandaşlarında takdirini kazanıyor. Bu kapsamda Edremit ilçesinde bulunan 3.5 kilometre ve 30 metre genişliğindeki Süphan Caddesi uzun yıllar sonra yeniden asfaltlanıyor. İpekyolu Caddesi civarında asfalt söküm işlemi yapan ekipler, sökümün ardından reglaj, yarma, altyapı, üstyapı ve Plent Miks Temel (PMT) serimi yaparak, sıcak asfalt serimine geçecek. Uzun yıllar ihmal edilen cadde de deforme olan yol, yapılan çalışmalarla daha konforlu ve güvenli hale gelecek. Araç sirkülasyonun yoğun olduğu caddenin kısa sürede tamamlanarak, halkın kullanımına açılması planlanıyor.

Van'da üniversite öğrencilerine 4 bin TL burs! İşte başvuru süreci ile ilgili detaylar… Van'da üniversite öğrencilerine 4 bin TL burs! İşte başvuru süreci ile ilgili detaylar…

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin idari işgücü ile 13 ilçede başlattığı reglaj, yol genişletme, iyileştirme, baks, menfez ve koruge boru çalışmaları da aralıksız bir şekilde sürüyor.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ