Van Büyükşehir, tahrip edilen Dönemeç Deltası için harekete geçti! Van Büyükşehir, tahrip edilen Dönemeç Deltası için harekete geçti!

Van’ın Tuşba ilçesine bağlı Yeşilsu Köyü'nde oturan balıkçı Kazım Ateş'in kızı Bahar Ateş, 1992 yılında oynamak için dışarı çıktı. Bir süre sonra dışarı çıkan Ateş ailesinin bireyleri, küçük Bahar’dan haber alamadı. Bunun üzerine güvenlik güçlerine kayıp ihbarı veren Ateş ailesi, güvenlik güçlerinin de arama çalışmalarından sonuç alınamadı. Sosyal medya üzerinde sürekli kayıp ihbarı veren Kazım Ateş  bir çok kullanıcı tarafından paylaşılarak sosyal medyada gündem oldu.

 Şehrivan gazetesine konuşan acılı baba Kazım Ateş şu ifadeleri kullandı”  o zamanlar farklı bir köyde gidip çalışıyordum ikindi vakti beni arayıp kızımın kaybolduğunu söylediler. Aramaya başladım güvenlik güçlerine bildirdim sonuç alamadım.

BENİM İÇİNDEN ASLA ÇIKMADI HEP ARAMAYA DEVAM EDECEĞİM

Bende Kızımın kaybolmasıyla birlikte yıllardır kendi çabamla aramaya devam ediyorum. Sosyal medya platformlarına sürekli kayıp ihbarı yayınlıyorum.  Kızım benim içinden asla çıkmadı hep aramaya devam edeceğim” dedi

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: HABER MERKEZİ