Türkiye’de milli ırk olarak tescillenen ve ünü sınırları aşıp dünyaya yayılan ve koruma altında bulunan Van Kedileri 9 günlük bayram tatilinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

VAN KEDİLERİ KENTİN EN ÖNEMLİ DEĞERLERİNDEN

Türkiye’de milli ırk olarak tescillenen ve ünü sınırları aşıp dünyaya yayılan Van kedileri, koruma altında bulunuyor. Cana yakınlığı, beyaz ve ipeksi kürkü, aslan yürüyüşü, tilkikuyruğuna benzeyen uzun ve kabarık kuyruğu ile değişik göz renkleri olan Van kedisi, aynı zamanda suya düşkünlüğüyle kentin en önemli değerlerinden sayılıyor. Bayram tatili dolayısıyla Van'a gelen ziyaretçiler, Van Kedi Villasında sevimli kedileri besleyerek keyifli vakit geçiriyor.

VAN KEDİLERİ HEM GÜZEL HEM DE EVCİL HAYVANLARDIR

Türkiye'ye en çok vize reddi veren ülkeler belli oldu! Türkiye'ye en çok vize reddi veren ülkeler belli oldu!

Misafirlerini Van Kedi Villasına getiren Şaban Tekcan isimli vatandaş, güzel bir ortamın olduğu Van Kedi Villasına herkesi beklediğini ifade ederek, Van kedilerinin diğer türlere göre insanlara daha yakın davrandığını söyledi. Gümüşhane’den bayram tatili için Van’a geldiğini söyleyen Muhammet Emin Arslan isimli vatandaş da, “Van kedilerini çok merak ediyordum. Yakından görmek de benim için iyi oldu. Van kedileri hem

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI