Türkiye yerel seçimlere hazırlanıyor. Yerel seçim hareketliliği Van'da da sürerken AK Parti ve DEM Parti aday aday adaylık sürecini tamamladı. Dün itibariyle aday adaylığı başvuru sürecini tamamlayan Demokrasi ve Eşitlik Partisi’nde süreç aday adaylık süreci tamamlanırken tüm gözler yapılacak aday belirlemede yapılacak ön seçime çevrildi.

Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız! Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız!

ADAY AADYLIĞI İÇİN YÜZLERCE SİYASETÇİ BAŞVURDU

Dün itibariyle sona eren başvurularla birlikte Van'da DEM Partiye toplam 123'ü kadın olmak üzere 681 kişi aday adaylık başvurusu yaptı. Belediye meclis üyeliği için 400, ilçe belediye eş başkanlığı için 152, büyükşehir belediyesi için ise 8 kişi kayıtlara geçti. Rekor bir başvurunun yapıldığı DEM Parti’de aday belirleme süreci ile ilgili önemli bir aşama da dün itibariyle son buldu. DEM Parti’nin bundan sonra ön seçim ve benzeri çalışmalar ile aday belirleme süreci yapacağı öğrenildi.

İŞTE VAN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI

Öte yandan DEM Parti’de son gün itibariyle büyükşehri için de flaş başvurular ardı ardına yapıldı. Son günlere kadar sakin geçen bir süreç gerçekleşirken son gün yapılan başvurularla flaş isimlerin büyükşehir başvuruları kayıtlara geçmiş oldu. Son gün itibariyle başvurusunu yapan isimlerin ardından Dem Parti Van Büyükşehir

Belediye Başkan Aday adayları şu şekilde oluştu:

Mustafa Avcı

Neslihan Şedal

Ayşe Minaz

Hülya Çelik

Reşat Ebiri

Şemsettin Bozkurt

İsmail Kaya

Hamit Acar

Abdurrahman Doğar

Abdullah Zeydan

Yakup Ataş

Abdullah Kılıç

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ