Van’da yılbaşı öncesi ikinci el açık oto pazarı ise araç almak ve satmak isteyen vatandaşlarla dolup taştı. Açık oto pazarlarında araç fiyatlarındaki düşüşü dikkat çekerken birçok aracın fiyatı son 2 ay içerisinde 100 bin lira civarında düştüğü belirtildi.

Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız! Arvas: Van için bir çıkış noktasındayız, seçimi kazanacağız!

Ülke genelinde sıfır model araçların satışa çıkarılması ikinci el otomobil fiyatlarının düşmesine neden olmuştu. Yaşanan bu düşüşten dolayı aracını satmak isteyen vatandaşlar, ikinci el açık oto pazarına akın etti. 2023 yılında kurulan son açık oto pazarında da araçlardaki fiyat düşüşü dikkat çekti. Birçok aracın fiyatı son 2 ay içerisinde 100 bin lira civarında düştüğü belirtildi.

“BİRÇOK ARAÇTA 200 BİN LİRA DÜŞMÜŞ”

Açık oto pazarına araç fiyatların düştüğünü ifade eden Mehmet Emin Özmel isimli vatandaş, akrabasıyla birlikte araç almak için açık oto pazarına geldiğini dile getirdi. Son 4-5 ay içerisinde araç fiyatlarında ciddi bir düşüş yaşandığını belirten Özmel, birçok araçta 200 bin lira düştüğünü söyledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI