Van’da narkotik köpek destekli uyuşturucu operasyonu yapıldı! Van’da narkotik köpek destekli uyuşturucu operasyonu yapıldı!

Van’da etkili olan kar yağışı ve tipi, yüksek kesimlerde trafiği olumsuz yönde etkiliyor.

Şehir merkezinde akşam saatlerinde başlayan ve belli aralıklarla devam eden yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışı ve tipiye bıraktı. Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2 bin 225 rakımlı Kurubaş Geçidi ile aynı güzergahtaki 2 bin 730 rakımlı Güzeldere Geçidi’nde kar yağışı ve tipinden dolayı sürücülere zor anlar yaşadı. Bazı sürücüler yoldan çıkarken, bazıları ise geri dönmek zorunda kaldı. Karayolları ekipleri ise bölgede çalışmalarını aralıksız yürütüyor.

Van’da yüksek kesimlerde kar ve tipi etkili oluyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Van’da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar kalınlığı, Bahçesaray ilçesindeki Karabet geçidinde 15 santimetreye ulaştı. Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan Kurubaş ve Güzeldere geçitlerinde de kar yağışı ve tipi etkili oldu.

Van’da yüksek kesimlerde kar ve tipi etkili oluyor

Kar yağışı ve tipi nedeniyle bazı sürücüler yoldan çıkarken, bazıları ise geri dönmek zorunda kaldı. Karayolları ekipleri, bölgede karla mücadele çalışmalarını aralıksız yürütüyor.

Van’da yüksek kesimlerde kar ve tipi etkili oluyor

Editör: Önder Bilaloğlu