Sponsorlukları iptal ediliyor… Ali Koç'tan Dilan Polat hamlesi! Sponsorlukları iptal ediliyor… Ali Koç'tan Dilan Polat hamlesi!

ŞEHRİVAN HABER: Son yıllarda artan akaryakıt fiyatları uçak ve otobüs bilet fiyatlarını da etkiledi. Benzin ve motorine peş peşe gelen zammın ardından otobüs firmaları maliyet artışının çözümünü biletlere zam yapmakta bulurken, tekli koltuklar için getirilen fiyat farkı ücreti de bazı firmalarda yeni bir dönemi başlatmış oldu.

FİYAT FARKI ÜCRET TARİFESİ UYGULANIYOR

Şehirlerarası yolculukta bir zamanlar sık kullanılan 2+2 otobüsler son dönemlerde daha az rağbet görürken, seyahat etmek isteyenler ise en çok 2+1 otobüsleri tercih ediyor. Özellikle Van’da uçak seferlerinin yetersizliği ve uçak bilet fiyatlarının artmasından sonra vatandaşlar otobüslere yönelirken, kurulan serbest piyasa ağı ise vatandaşları mağdur ediyor. Ekonomik krizin yaşandığı bu süreçte serbest bir piyasa ağı kurulurken, birçok yerde olduğu gibi bazı otobüs firmalarından da tekli koltuklar için fiyat farkı ücret tarifesi uygulanıyor.