Bomba paniği! Çantanın içinden bakın ne çıktı Bomba paniği! Çantanın içinden bakın ne çıktı

Halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi Ekipleri denetimlerine son hız devam ediyor. Bu kapsamda fırınları ve tandır evlerini tek tek gezen ekipler, gramaj, hijyen, maske, eldiven kullanımı ve iş yeri açma, çalışma ruhsatlarını kontrol etti.

Farklı noktalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde ayrıca ürünlerin son tüketim tarihleri, hijyen koşulları, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğunu da denetlendi. Eksiklikleri tespit edilen işletmeler hakkında tutanak tutularak, gerekli uyarılar yapıldı.

Zabıta Daire Başkanı Cahit Turan’ın da katıldığı denetimde konuşan Gıda Mühendisi Elif Bağlayıcı Güngör, “Eşbaşkanların talimatlarıyla Zabıta Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şubesi olarak fırın ve tandır evlerini denetliyoruz. Eksikleri olan işletmelerimizi uyardık. Daha sonra uyardığımız işletmelerimiz tekrar denetlenecek. Eğer eksikleri giderilmemiş ise cezai işlem uygulanacak. Bizler halkımızın sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması için denetimlerimizi sürdüreceğiz”  dedi.

Denetimler kent genelinde belirli periyotlar dahilinde devam ediyor.

Kaynak: Basın Bülteni