Van'ın Bahçesaray ilçesinin gizemli tarihi! Van'ın Bahçesaray ilçesinin gizemli tarihi!

Ticaret Bakanlığı, ülke genelindeki berber, kuaför ve güzellik salonları ile ilgili flaş bir karar aldı. Bakanlık, Van dahil 81 ilde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonlarının hafta da bir gün kapalı olması uygulamasının bugün itibarıyla başladığını açıkladı.

Ticaret Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, sektör paydaşları tarafından Bakanlığa iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek, ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı anımsatıldı.

KAPALI OLACAK GÜNÜ VALİLİK BELİRLEYECEK

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve işletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütüldüğüne ve bu çalışmaların tamamlandığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır."

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL-NECMETTİN DURSUN