Organize sanayi bölgesinde yapımı devam eden ve 50 bin kişiye istihdam sağlayacak fabrikaları son aşamaya geldi. Fabrika inşaatını ziyaret eden Van Valisi Ozan Balcı Van’ımızın istihdamına katkı sağlamak için canla başla çalışmaya devam etiklerini belirtti.

“HEDEF 50 BİN İSTİHDAM”

Turizmin kalbi Kapıköy’e verilen değer bu mu? İşte Van’ı utandıran görüntüler… Turizmin kalbi Kapıköy’e verilen değer bu mu? İşte Van’ı utandıran görüntüler…

Van Valiliği sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Vali Yardımcısı Sn. Furkan Duman, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Genel Sekreteri Sn. Halil İbrahim Güray ve OSB Başkanı Sn. Memet Aslan ile incelemelerde bulunup, yeni tekstil fabrikalarını yapan yüklenici firma sahiplerinden bilgi alan Valimiz, “Van’ımızın istihdamına katkı sağlamak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Valiliğimizin koordinasyonuyla 6 tane fabrika yapmıştık. Yaklaşık 1500 kişi çalışıyor. Tam kapasiteye geçtiğinde 3 bin kişi istihdam edilmiş olacak. Bu alanda da 4 tane daha fabrika yapımı devam ediyor. 1600 kişi de burada istihdam edilecek. Beş ve yedi yıl içerisinde hedefimiz 50 bin istihdam. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu fabrikaların yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ