İstanbul Fatih'te bıçaklı saldırı sonucu öldürülen ve Ramazan Hoca olarak tanınan Ramazan Pişkin cinayetinde katil zanlısı dört gün önce yapılan bir operasyon ile yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sıcak gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu. Pişkin'i öldüren şüphelinin 9 suç kaydı olduğu öğrenilirken, izlenen güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarına göre katil zanlısının Zeytinburnu'ndan Fatih'e tam 1 buçuk saat yürüdüğü ve ardından Ramazan Hoca'yı vahşice öldürdüğü belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van açıklaması! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Van açıklaması!

Van'da yaşayan başarılı ressam Emrah Çifçiözü, İstanbul'da trajik bir şekilde kaybedilen Diyarbakırlı Ramazan Hoca (Ramazan Pişkin)'i unutmak istemeyen duyarlı sanatçılardan biri oldu. Ressam, Pişkin'in anısını yaşatmak ve adalet talebini yüceltmek adına özel bir eserle çıkış yaptı.

Çifçiözü'nün özgün eseri, Ramazan Hoca'nın portresini içeriyor ve izleyicilere olayın yarattığı acının derinliğini hissettiriyor. Ressamın eserindeki detaylar, sanatın gücünü kullanarak toplumsal olaylara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Ressam Emrah Çifçiözü, eserini şu sözlerle anlattı: "Ramazan Hoca'nın trajik ölümü, sadece bir bireyin kaybı değil, aynı zamanda toplumsal bir acıdır. Bu tablo, onun adını yaşatmak ve toplumun vicdanında bir iz bırakmak adına çizildi. Umuyorum ki, sanatın gücüyle bu tür olaylara dikkat çekerek bir farkındalık yaratabiliriz."

Kaynak: YENİ DOĞU GAZETESİ