Meteorolojiden yapılan son değerlendirmelerine göre; Ülkemizin kuzey ve doğu bölgeleri parçalı ve aralıklı olarak çok bulutlu olacak, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Karadeniz'in doğusundaki Trabzon, Rize, Artvin, Bitlis ve Van illeri ile Kırklareli'nin sahil kesimlerinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor, diğer yerler ise az bulutlu ve açık olacak. Yağışların etkili olabileceği yerlerde sel, su baskını, yıldırım, dolu ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

TEDBİRİNİZİ ALIN

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'de kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Trabzon, Rize, Artvin, Bitlis ve Van çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Hava sıcaklığının önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği belirtilerek rüzgarın genellikle kuzey, yurdun güney kesimlerinde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) eseceği ifade edildi.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, kuzeydoğu kesimleri ile Bitlis ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

VAN °C, 24°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 20°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Gizligider, DSİ’nin Van’da yaptığı yatırımları açıkladı! Gizligider, DSİ’nin Van’da yaptığı yatırımları açıkladı!

MALATYA °C, 32°C

Az bulutlu

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - NECMETTİN DURSUN