ŞEHRİVAN HABER - Son günlerde istifalar ve yönetimdeki krizlerden dolayı gündemden düşmeyen Vanspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Feyat Kıyak, yayınladığı yeni yıl mesajında dikkat çeken mesajlara yer verdi.

Yeni yıl kutlamasında yeniden şekillenen yönetimin ve yeni sürecin ipuçlarını paylaşan Kıyak, yeni dönemde taraftar ile daha çok iç içe olacak bazı etkinliklerden söz etti. Halihazırda taraftar grupları ile de krizler yaşayan Kıyak'ın mesajında şu detaylar yer aldı;

"Değerli şanlı VANSPOR sevdalıları… Bugün, Van Spor Kulübü olarak sizlere hitap etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Kulüp başkanı olarak, tüm spor severleri kucaklamak ve barışın, birliğin ve beraberliğin sembolü olan sporun gücünü bir kez daha vurgulamak istiyorum. Van Spor Kulübü olarak, sadece bir futbol takımı değil, aynı zamanda bir ailenin parçası olduğumuzu düşünüyorum. Bu ailenin üyeleri olarak, takımımızın başarısını birlikte kutlamak, zorlukları birlikte aşmak ve sevgiyle birbirimize destek olmakla yükümlüyüz. Ancak, sadece takım içerisinde değil, tüm spor camiasında birlik ve beraberlik önceliğimiz olmalıdır."

TARAFTARLARA SÜRECE DAHİL OLMALA ÇAĞRISI

Farklı görüşlere, inançlara ve etnik kökenlere sahip her bir sporsever, aynı tutkuyu paylaşan bir ailede bir araya gelmektedir. Bu ortak tutkunun bizi birleştirmesi ve ayrımcılığa, şiddete veya nefrete yer olmadığını göstermemiz gerekmektedir. Her bir sporsever, tribünde, sokakta veya herhangi bir ortamda hareketsiz kalmamalı ve kendisini ve takımını temsil ederken pozitif bir rol model olmalıdır. Şiddetin, ayrımcılığın veya herhangi bir olumsuz davranışın sporun ruhuna uygun olmadığını bilmeliyiz. Bunun yerine, kardeşlik duygusunu yüceltmeli, hoşgörüyü ve saygıyı benimsemeliyiz."

YENİ BİR SÜREÇ Mİ BAŞLIYOR?

"Van Spor Kulübü olarak, barışın ve birliğin şehri olan Van'ın değerlerini yansıtmak istiyoruz. Sporun gücünü kullanarak, toplumumuzun farklı kesimlerini bir araya getirebilir ve katılımcı bir ruhla hareket edebiliriz. Gençlerimizi sporla buluşturarak, onlara pozitif örnekler sunmalı ve onları sporun birleştirici gücüyle tanıştırmalıyız. Son olarak, Van Spor Kulübü olarak tüm spor camiasının bir arada olduğu etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu etkinliklerde, tüm kesimlerden spor severleri bir araya getirecek ve birlikte sporun keyfini yaşayacağız. Tribünlerde, sahalarda veya sokaklarda, herkesi kucaklayan ve bir araya getiren bir ortam yaratacağız."

Vanspor'da yönetim yeniden şekillendi! İşte yeni yönetim... Vanspor'da yönetim yeniden şekillendi! İşte yeni yönetim...

"ÖNÜMÜZDE HEYECAN VERİCİ BİR SÜREÇ VAR"

"Sevgili spor severler, sizlerle beraber birlikte çalışarak, Van Spor Kulübü olarak sporun barış ve birlik mesajını güçlendireceğiz. Hep birlikte, sportif başarılar elde etmek, dostlukları pekiştirmek ve toplumu daha iyi bir yer haline getirmek için çalışacağız. Spora ve birbirimize olan tutkumuzu paylaşmak için önümüzde heyecan verici bir yolculuk var. Yenı yılda birlık ve beraberlik içinde şampiyonluk mücadelesi vererek hak ettiğimiz şampiyonluğu beraber görmek ve yaşamak umuduyla Hepinizi Sevgı saygı ve hürmetle selamlıyorum Saygılarımla."

Kaynak: HAKAN İZGİ - ŞEHRİVAN ÖZEL