Vanspor'un son zamanlarda sıkça gündeme getirdiği maddi imkansızlıklar ve destek çağrıları sonrası, futbolcularda ortak bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada Vanspor için destek çağrısında bulununa futbolcular şu ifadeleri kullandı;

Sevgili Vanspor Taraftarları ve Değerli Basın Mensupları,

Sezon başında şampiyonluk hedefiyle çıktığımız bu yolda maç, rakip ve koşul ayırt etmeksizin, biz futbolcular olarak elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele ettik. Sorun değil çözüm odaklı olmayı tercih ettik.

Ancak ligdeki konumumuz göz önünde bulundurulduğunda, Vanspor futbol takımı olarak maddi açıdan yeterli desteği arkamızda bulamadığımızı bildirmek isteriz. Feyat Başkanımızın ve yönetimin maddi açıdan gerekli mücadeleyi verdiğini görüyoruz. Ama bilindiği üzere, profesyonel sporda başarı, ve futbolcuların performansı, mali güvencelerle yakından ilgilidir. Bu nedenle, alacaklarımızın ödenmemesi, takım olarak moral motivasyonumuzu ciddi şekilde etkilemektedir. Bu sorunlar gelinen bu noktada somut bir çözüme henüz kavuşmamıştır.

Şampiyonluk gibi büyük bir hedefe ulaşabilmek için tüm şehrin, her kesiminden insanın birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi, elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İran ve İsrail gerilimine ilişkin ilk sözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İran ve İsrail gerilimine ilişkin ilk sözler

Bizler, Vanspor’un renklerini taşıyan ve bu formayı gururla giyen futbolcular olarak, bugüne kadar sahada elimizden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf ettik. Ancak biz futbolcuların daha iyi koşullarda performans gösterebilmesi için yaşadığımız mali sorunların bir an önce giderilmesi şampiyonluk yolunda önemli olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Vanspor FK Futbolcuları

Kaynak: HABER MERKEZİ