Başkan Kuşan, işlerine son verilen işçilerin para karşılığı işe alınmadığını aksine ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilerek istihdam edildiklerini dile getirdi. Sahte sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımların tamamen asılsız olduğuna dikkat çeken başkan Yavuz Kuşan, işlerine son verilen kişilerin ihtiyaç sahibi kişiler olduklarını ve para karşılığı işe alınmadıklarını vurguladı. 

Başkan Yavuz Kuşan’ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;
Bunun gibi birçok masaj.
Birileri Van'ın öz evlatlarına sahip çıkmak adına elini taşan altına koymuş ve bu memleketin gariban, fakir ailelerine yardımcı olmak için işe almış.
Kendiside bu ekmeğe vesile olduğu için çok sevinmiş ve sevindirmiş.
Babası da öyleymiş, oda birçok kişiyi ekmek sahibi etmiş.
Bu işe alımlarında kimsenin fikrine ırkına düşüncesine ideolojisine bakmadan, fakir ve ihtiyaç sahibi olduğuna inandıktan sonra işe almış.
Allah'tan habersiz olanlar, yiğitlik ten nasibini almamış olanlar, bir zavallı, korkak onursuz bir şekilde fake hesaplar açarak iftira atmaya başlamış.
Yok para karşılığında, yok zengin olanları işe almışlar vs. gibi iftiralar.
Durumu iyi olan bir iki kişi işe alınmışsa bile, bunlarında kendilerine göre sorunları sıkıntıları olduğu için girmişler.
Fake hesaplar üzerinde kimse yorum yapmasın ve sayfamda durmasınlar, çünkü onlar kendilerine bile saygısı olmayan zavallı yaratıklardır.
Kendi kimliğinizle dilediğiniz kadar eleştiri yapabilirsiniz, buna saygım olur ama onursuzların yazmasına asla müsaademizde yok tahammülümüzde yok, onlar önce kendilerine ve ailelerine saygı duymasını öğrensinler.
Bir seçim oldu, sonucunda DEM kazandı, gelir gelmez ne hizmet ederim, Van için ne katkı sağlayabilirim diye düşüneceklerine yalan yanlış borçların olduğunu, bel altı vurmalar, iftira atmalar ve maalesef ekmeğe ihtiyacı olanları işte atmak oldu.
MADEM İŞÇİ FAZLALIĞI VAR,
MADEM ÖDEMELERDE SIKINTI YAŞAYACAKSINIZ.
O HALDE NEDEN İKİ ELEMAN DAHA İŞE ALDINIZ.
Bu insanların gözyaşları bedduaları asla sizi rahat bırakmayacak, bir kabus gibi gözlerinizin önünde olacaklar varsa vicdanınız sürekli huzursuz olacak.
Bu işçiler son 20 günde, bir hafta içinde işe alınmamışlar,
En erken giren 5 ay önce işe girmiş.
Yani Aralık ayından sonra işe alım olmamış.
Varsa içlerinde bankamatik memuru atın işte.
Varsa para karşılığında işe giren atın işte.
Ama iftira atarak insanları belden aşağı vurarak vicdanlarınızı rahatlatamazsınız.

DEM PARTİ Başkanlarına söylüyorum.
Yarın her şey bittiğinde bu memlekette yürüyecek yüzünüz kalmayacak.
Çünkü o işçilerin bakışı sizi kahredecek.
Dediğimiz gibi
ASLI ASLINA 
NESLİ NESLİNE…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Filistin'den yana tavır alan üniversite öğrencilerini selamlıyorum Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Filistin'den yana tavır alan üniversite öğrencilerini selamlıyorum

Resim

Resim

Kaynak: HABER MERKEZİ