Van’da 2014 yılında kurulan ve yaklaşık bin gönüllüsü bulunan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Van Şubesi’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen genel kurul toplantısında şube başkanlığına Zafer Şahin, başkan yardımcılığına Nurcan Nurses, Genel sekreterliğe ise Oktay Aksoy seçildi. Burada konuşan Şahin birlik ve beraberlik içerisinde Yeşilay’ın Van Şubesi’ni ileriye taşımayı hedeflediklerini dile getirdi. Şahin, kentteki vatandaşların YEDAM ve 115 danışma hattını öğrenmesi için çabalayacaklarını belirtti.

Yerli otomobil Togg'un fiyatları değişti! İşte modele göre yeni fiyatlar... Yerli otomobil Togg'un fiyatları değişti! İşte modele göre yeni fiyatlar...

“EĞİTİMLERİMİZ VE PROJELERİMİZ İLE ÇALIŞMALARIMIZI BÜYÜK BİR HIZLA YÜRÜTECEĞİZ”

Şahin, eğitim ve çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini dile getirerek, “Yeşilay alkol, tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılıklarıyla mücadelesini bir asrı aşkın bir süredir kararlılıkla sürdürüyor. Bu uzun yolculuğun temel gayesi, insanlarımızın iyi ve sağlıklı olabilmesi, yarınlara umutla erişebilmesidir. Bugün bu gayenin yerine getirilmesinde bu yolu bize açan başta Yeşilay Genel Merkezimiz olmak üzere, bizimle birlikte yol yürüme teklifimizi kabul eden, bu yolda bize omuz veren herkese minnettarım. Biz aldığımız bu emanetin sorumluluğuyla Yeşilay Van Şubesi olarak 980 gönüllümüz ve üyelerimizle farklı yaş grupları için hazırlayacağımız eğitimlerimiz ve projelerimiz ile çalışmalarımızı büyük bir hızla yürüteceğiz. Ayrıca Yeşilay (YEDAM) merkezimiz de rehabilitasyon konusunda ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın yanında olacağız. Sözlerimi sonlandırırken Yeşilay için fedakârlıkla çalışan ve destek olan tüm delege, üye ve gönüllülerimize teşekkürlerimi sunuyor, yönetim kurulumuza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: FATMA NUR POLATCAN