Ramazan bayramı tüm ülkede olduğu gibi Sakarya’da da coşkuyla kutlanıyor.

Hendek ilçesi Dikmen Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar 115 yıldır süregelen geleneklerini bu bayramda da bozmadı.

Mahallede birçok noktaya kurulan kazanlarda sabahın ilk saatlerinde pişirilmeye başlatılan keşkekler, toplu bayramlaşmanın ardından misafirlere ikram ediliyor.

Bu bayramda bozulmayan gelenekle birlikte hazırlanan 30 kazan keşkek, yaklaşık 8 bin kişiye ikram edildi.

Geleneği diğer nesillere de aktarmak istediklerini ifade eden Dikmen Mahallesi eski muhtarı Menderes Ayvaz, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın birinci gününde de keşkek yapmaktayız. Bayramda keşkek geleneğimizin 115’nci yılını tamamlıyoruz bu sene. Dedelerimizden, atalarımızdan kalan bu geleneği bizler de diğer nesillere inşallah aktarırız. 30 kazan keşkek yaptık ve 7-8 bin kişiye ikram edeceğiz” dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayramın birinci gününde de keşkek yapmaktayız. Bayramda keşkek geleneğimizin 115’nci yılını tamamlıyoruz bu sene. Dedelerimizden, atalarımızdan kalan bu geleneği bizler de diğer nesillere inşallah aktarırız. 30 kazan keşkek yaptık ve 7-8 bin kişiye ikram edeceğiz”

Deprem uzmanı Naci Görür İstanbul’daki 3 ilçeye dikkat çekti! Deprem uzmanı Naci Görür İstanbul’daki 3 ilçeye dikkat çekti!

“ÇOK GÜZEL BİR GELENEK MEMNUNUZ”

 Şenol Pektemek, “Buraya geldik keşkeğimizi yiyoruz yapanların ellerine sağlık. Çok güzel bir gelenek; yıllar önce büyüklerimiz başlatmış bu geleneği ve bizde devam ettirmeye çalışıyoruz. Çocuklarımızın bu geleneği devam ettirmesi için de çabalıyoruz” derken, Emine Ulusoy, “Her sene yapılan bir keşkek geleneğimiz var. Çok memnunuz bundan” diye konuştu.

Kaynak: HABER 7