Öğrencilere iyi haber Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geldi. Eğitim Yardımları Kapsamında Ulaşım Giderlerinin Karşılanmasına Yönelik Yardımlar kapsamında öğrencilere 1250 TL yol parası verilecek. Ulaşım desteği ile öğrencilere verilecek 1250 TL hangi şartları kapsıyor? Hangi öğrenciler 1250 TL ulaşım desteğinden faydalanabilecek? İşte yanıtı...

ÖĞRENCİLERE 1250 TL VERİLECEK

Öğrencilere verilecek 1250 TL ulaşım desteği şartları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın açıklamasına gör şu şekildedir;

"3294 sayılı Kanun kapsamında yer aldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tespit edilen ve Türkiye sınırları içerisinde ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitime devam eden 25 yaş ve altı Türk vatandaşı öğrencilerin, ailelerinin yanına gidiş veya okullarına dönüşlerinde yıllık 2 gidiş-2 dönüş olmak üzere toplam dört bilet hâlinde, belirlenen tek yön bilet vasıta üst limit tutarını aşmamak kaydıyla ulaşım giderlerinin karşılanmasına yönelik bir destek programıdır"

1250 tl ulaşım desteği

Ulaşım ücretleri en yüksek ve en düşük iller belli oldu… Van kaçıncı sırada? Ulaşım ücretleri en yüksek ve en düşük iller belli oldu… Van kaçıncı sırada?

"Destek Programından faydalanacak öğrenci 18 yaşından büyük ise kendisi veya ailesi; 18 yaşından küçük veya kanunen kısıtlı olması durumunda ise öğrencinin ailesi, vasi/velisi veya diğer kişiler başvuru yapabilmektedir"

"3294 sayılı Kanun kapsamında yer aldığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tespit edilen ve Türkiye sınırları içerisinde ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitime devam eden 25 yaş ve altı Türk vatandaşı öğrenciler faydalanabilmektedir"

"Destek Programı kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından öğrenci ya da ailesinden bilet ve öğrenci durumuna ilişkin bilgi ve belgeler talep edilir. Talep edilen belgelerin öğrenci adına olması zorunludur"

Kaynak: AYDINLIK