Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere az bir süre kala vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü durağı Kayseri'de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her geçen gün farkı kesimleri ilgilendiren müjdeleri vermeye devam ediyor.

PRİM GÜN SAYISI 7 BİN 200'E DÜŞECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı; Buradan kuaför, bakkal, pazarcı gibi küçük esnaflarımıza müjde vermek istiyorum. Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SGK'lılarla eşitleyerek 7 bin 200'e indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak.

Feci kaza: İki otomobil çarpıştı: 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı! Feci kaza: İki otomobil çarpıştı: 5 kişi öldü, 2 kişi yaralandı!

KÜÇÜK ESNAF NE KADAR PRİM ÖDEMEKLE YÜKÜMLÜYDÜ?

Türkiye'de Bağ-Kur'a bağlı küçük esnaf 9 bin iş günü prim ödeyerek emekli olabiliyordu. Esnaf, SGK'lılar gibi 7 bin 200 prim gün ödemesinden emekli olmak istiyordu. Daha önce bu konuda bir düzenleme yapılacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün esnafa uzun zamandan beri duymak istediği müjdeyi açıkladı. Böylelikle 1 milyona yakın esnafın önünde daha kısa zamanda emekli olmanın yolu açılmış oldu.

Editör: Necmettin Dursun