Son olarak Yunan ekibi Panathinaikos'u çalıştıran deneyimli teknik adam milli takımdan 4 futbolcuya ayrı bir parantez açtı. A Milli Takım'ın EURO 2024 çeyrek finalinde Hollanda ile oynayacağı karşılaşma öncesinde Fatih Terim, "Arda Güler, Türk halkının gözdesi ve yapabileceklerinin sınırı yok. Ferdi, Kenan ve Kerem Aktürkoğlu da Avrupa’da her takımda oynayabilir" ifadelerini kullandı.

"Hakan Çalhanoğlu ile özel bir ilişkim var"

Fatih Terim, sözlerine şöyle başladı:

Hakan Çalhanoğlu ile özel bir ilişkim var. İlk milli maçını benimle oynadı. Bence o mükemmel bir kaptan ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi orta sahalarından biri. Rodri ile kendi pozisyonundaki en iyi futbolcu.

"İtalya benim ikinci takımım"

Tecrübeli çalıştırıcı, açıklamalarına şöyle devam etti:

İtalya benim ikinci takımım. Sevgili arkadaşım Luciano Spalletti'nin mutlu olmasını isterdim ama bu futbol. Çok iyi bir teknik direktörünüz var. Bir sonraki turnuva farklı olacak.

"Montella'yı tüm kalbimle destekliyorum"

İtalyanlar duyurdu: Süper Lig devinden Depay hamlesi! İtalyanlar duyurdu: Süper Lig devinden Depay hamlesi!

Vincenzo Montella hakkında konuşan Terim, şunları dedi:

Türkler iyisiyle kötüsüyle duygularını sonuna kadar yaşarlar. Kendisiyle iyi bir ilişkim var. Fiorentina ve Milan'ı çalıştırdım, o da benim doğduğum şehir olan Adana'daydı. Onu tüm kalbimle destekliyorum ve herkesin desteklemesi gerektiğini söylüyorum.

"Avrupa’da her takımda oynayabilirler"

"Türk milli takımında en çok hangi oyuncuları beğeniyorsunuz?" sorusuna Terim şu cevabı verdi:

Arda Güler, Türk halkının gözdesi ve yapabileceklerinin sınırı yok. Ferdi, Kenan ve Kerem Aktürkoğlu da Avrupa’da her takımda oynayabilir.

"Türkiye, her turnuvada olması gereken bir milli takım"

Fatih Terim, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı:

Türkiye, her turnuvada olması gereken bir milli takım. Her zaman renk getiriyoruz. Favori takımlar sıkıcı futbol oynuyor ve biz yetenekliyiz.

Kaynak: EN SONHABER