Hakkâri Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Hakkâri Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'a gözaltı kararı verildi. Edinilen bilgiye göre, Van'da bulunan Akış, Van Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

DEM Parti’den yapılan açıklamada, “Her seferinde halk iradesine yenilen iktidar, yine en iyi bildiği yol olan irade gaspına, darbeciliğe başvurdu. Bu sabah Hakkari Belediye Eş Başkanımız Mehmet Sıddık Akış, Van’da gözaltına alındı, belediyemiz polis zoruyla gasp edildi. Bu kayyımcı anlayışı reddediyoruz. Halkımız bu kayyımcı anlayışı tanımadığını 31 Mart’ta demokratik yollarla gösterdi. Bu darbeci ve kayyımcı zihniyet sadece Hakkari’ye değil bütün Türkiye halkının iradesine yönelik bir tehdittir. Halkımız demokratik tepkilerini en üst düzeyde gösterecektir. Demokrasiden yana herkesi de bu darbeye açık tavır almaya çağırıyoruz” denildi.

Öğretmen ve öğrenciler Van Gölü kıyılarındaki kirliliğe el attı! Öğretmen ve öğrenciler Van Gölü kıyılarındaki kirliliğe el attı!

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ