Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde düzenlenen Moein konserinde son dönemlerin en kalabalık konserlerinden biri gerçekleşti. Geçmişte de İranlı sanatçıların Van konserlerine büyük ilgi gösterilirken bugün gerçekleşen konserde biletsiz bir grup konser alanına girmek için olay çıkardı.

İran'a girmesi yasaklanan sanatçı Moein konseri için konser salonuna akın edenler kapıdan geçmek için güvenlik görevlilerini de geçerek salonun kapılarını kırdı. Güvenlik personelini iterek kapıları kıran ve içeriye giren grup konser devam ederken konser alanına girmeye çalıştı.

İranlılar içeri girmeye çalıştı, camlar kırıldı

Camların ve kapılan kırıldığı olay sonrası Şehrivan'ın Van YYÜ yetkililerinden aldığı bilgiye göre olay sonrası her hangi bir kavga yaşanmadığı, ve yaşanan izdiham ile birlikte biranda cam kapıya yüklenen İranlıların içeri girmeye çalıştıkları sırada cam kapılar yerle bir oldu. Basına kapalı olan konserde Moein, şarkılarını seslendirdi.

Üremek için tatlı sulara göç eden inci kefalini koruma çalışmaları sürüyor Üremek için tatlı sulara göç eden inci kefalini koruma çalışmaları sürüyor

Kaynak: HABER MERKEZİ