Yerel seçimlere sayılı günler kalırken adayların saha çalışmaları da devam ediyor. Bu hafta sonu yapılacak seçimlerde seçmenler belediyelerde 5 yıl boyunca görev yapacak adayları seçecek. Bu kapsamda Van’da seçim çalışmalarını sürdüren Şehir İttifakı Saadet partisi ve Gelecek partisi adayları iftar programı düzenledi.

“VAN İÇİN HAYDİ BİSMİLLAH”

Partisinin düzenlediği iftar programında konuşan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Bülent Kaya, “Saadet partisi olarak Milli görüş ile başlattığımız seçim çalışmalarını münasebetiyle bir araya geldik. Bu muhteşem kalabalığı, coşkuyu ve belediye başkan adaylarını hevesini görünce Van için haydi bismillah çoktan geçti tamam elhamdülillah sloganıyla devam ediyoruz. Van ve ilçeler için hayırlı uğurlu olsun. Bölgemiz ve coğrafyamız çok kritik süreçlerden geçiyor.  Uzun bir zamandan beri coğrafyamız zaman zaman çatışmalı süreçleri hep birlikte yarışıyoruz. Bu çatışmalı süreç ister istemez ekonomiden sosyal yaşantıya bir konuyu olumsuz etkiliyor. Onun için bizim Saadet Partisi ve Gelecek Partisi bu seçimde sizlerden bir istirhamımız var. Büyükşehir başta olmak üzere ilçe ve beldenizde bizlere verecek her oy önümüzdeki süreçte Türkiye siyasetini kolaylaştıran sıkılı yumrukları açan bir siyasi fonksiyonu tevdi olmuş olacağız. 31 Mart seçimleri başta Türkiye olmak üzere Van için büyük bir zafer olacak.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

“31 MART SEÇİMLERİNDE BELEDİYELERİN GERÇEK SAHİPLERİ SİZLER OLACAKSINIZ”

Saadet Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özay İlhan, “Bizleri bugün burada sizlerle buluşturan cenabı Allah’a hamdolsun. Bu coşku bu kalabalık bize şu mesajı veriyor. Halk artık beyaz ve siyah arasına sıkışan seçimlerde değişimi gösteriyor. Van yılladır yöneltmeyen bir memlekettir. Valimiz aynı zamanda büyükşehir belediye başkanlığı yapılıyor. Dünyanın hiçbir yerinde olmayan uygulamaların olduğu bir sistemle şehrimiz yönetiliyor. Van Türkiye’nin en yoksul kentidir. Bunlara rağmen belediyeler talan edilmiş. Bugün ne Van nede belediyesi yönetilmemektedir. 31 Mart seçimlerinde bunun üstesinden gelerek şehir ittifakı başkan adaylarımızı seçeceğiz.” Şeklide konuştu.

“VAN GEREKTİĞİ KONUMA GELECEK”

Şehir ittifakı İpekyolu Belediye başkan adayı Yılmaz Kılıç, “31 Mart’ta Van için büyük bir seçime giriyoruz. Bu seçim imarın, kaldırımın, çarpık kentleşmenin seçimi olacak. Seçim 5 yılda bir geliyor. O yüzden sizden teveccühümüz buradaki dostlarımızdan büyüklerimizden bulundukları yerde akrabalarını eşe dosta herkese anlatsın. Bu şehrin iki parti arasına çıkmasını siyah ve beyaz arasından çıkarmalıyız. Bu şehrin sahibi sizsiniz. Kentinize sahip aramayın. Şehrinize sahip çıkın. 31 Mart seçimlerinde bunu hep beraber değiştireceğiz. Van gerektiği konuma gelecek.” Dedi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER