Van ve bölge genelinde etkili olan sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağışlar arkalıklarla devam ediyor. Van’ın kuzey ilçeleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji merkez ve güney ilçeler için de toz taşınımı uyarısında bulundu. Van’ın merkez ve güney ilçelerinde etkili olacak taşınımı ile beraber; görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

MERKEZ İLÇELER VE KUZEY İLÇELERDE TOZ TAŞINIMINA DİKKAT!

17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak 17 maddelik teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu! Sahipsiz saldırgan köpekler uyutulacak

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; “Bölgemizin yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren toz taşınımının etkisi altına gireceği tahmin edilmektedir. Van, Bitlis, Muş ve Hakkari illerinde etkili olması beklenen toz taşınımının 26.05.2024 Pazar öğle saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi beklenmektedir. Toz taşınımının Van'ın merkez ve kuzey ilçelerinde orta ve hafif kuvvette; Muş, Bitlis, Hakkari ve Van'ın güney ilçelerinde yer yer kuvvetli olmasa beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.”

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL