TÜİK'in dün 6 aylık üretici enflasyonu rakamlarını açıklamasıyla birlikte alkollü içkiler ve tütün ürünlerine özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarına, 6 aylık üretici enflasyonu olan yüzde 19,49 oranında zam geldi. ÖTV tutarlarının artırılması sonrası akaryakıt ve alkole ilk zamlar yansıtılırken sigaraya fiyatlarına da ilk zam haberi geldi. Peki, JTİ grubunda zamlı sigara fiyatları kaç TL oldu? En ucuz ve pahalı sigara ne kadar oldu? İşte güncel fiyatlar…

SİGARA FİYATLARINA NE KADAR ZAM GELDİ?

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından sigara fiyatlarına 9-10 TL zam geldiğini duyurdu. JTİ grubuna gelen yeni zammın 4 Temmuz 2024 tarihinden itibaren fiyatlara yansıtılırken Aybaş, sigaraya yapılan zam miktarını şu sözlerle duyurdu; "Sigaraya 9 TL zam geçişi oldu memlekete hayırlı uğurlu olsun. Bazı çeşitlerine 10 TL geldi."

İŞTE EN UCUZ VE EN PAHALI SİGARA

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından JTI grubu sigara fiyatlarına zam yaptığını duyurdu. Erol Dündar paylaşımında "Ve sigara zammı başladı JTI gurubuna" ifadelerini kullandı. ÖTV zammı sonrası grubun en pahalı sigaranın fiyatı 80 TL olurken en ucuz sigarası ise 67 TL oldu. 100 gramlık sarmalık tütünün fiyatı ise 145 TL oldu.

İşte ÖTV zammının ardından JTI gurubunda güncel fiyatlar;

Merkez Bankası rezervleri rekor tazeledi Merkez Bankası rezervleri rekor tazeledi

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ŞABAN BEYAZSAÇ / VEYSEL İZGİ