Van Büyükşehir Belediyesi stratejik plan hazırlık toplantılarını sürdürürken kenttin gelecek 4 yıllık dönemde yapacağı çalışmaları halk ile birlikte planlayacağını duyurdu. Kentin yeni planlaması için billboardlarda ilana çıkıp vatandaşın katılacağı anketler hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, bu yöndeki talepleri alırken aynı zamanda bununla ilgili toplantıların da devam ettiğini duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi Basın Birimi tarafından yapılan açıklamada, kentin yeni stratejik planı ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; “Van’ın geleceğini şekillendirecek strateji ve eylemlerin belirleneceği, Van Büyükşehir Belediyesi 2025-2029 Stratejik Planı çalışmaları ile ilgili toplantılar devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Tuncer Sağınç başkanlığında bir istişare toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis üyeleri, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, stratejik plan çalışmaları, yapılacak toplantılar ve 25-26 Temmuz 2024’te gerçekleştirilecek olan çalıştayda ele alınacak konu başlıları konuşuldu.”

ÇALIŞTAYLAR VE GÖRÜŞMELER İLE HAZIRLANACAK

“Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıda ayrıca çalıştay öncesi yapılacak anket çalışmaları, halk buluşmaları ile muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle yapılacak toplantılarla ilgili konular da masaya yatırıldı. Kentin önümüzdeki dönem için stratejisinin belirleneceği, stratejik plan çalışmaları ile halka yönelik hizmet kalitesi ve kapasitesinin artırılması, yurttaşların memnuniyetinin sağlanması, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetimin ortaya konulması, halk ve kent dinamiklerinin belediye yönetimine maksimum seviyede katılım sağlaması hedefleniyor.”

HALK ANKETE KATILARAK GÖRÜŞ BİLDİRECEK

Van turizmine ‘fahiş fiyat’ darbesi: İranlılar rahatsız! Van turizmine ‘fahiş fiyat’ darbesi: İranlılar rahatsız!

Öte yandan “Kentimizi Birlikte İnşa Ediyoruz” başlığı ile kentteki billboardlarda ilana çıkan Van Büyükşehir Belediyesi stratejik plan hazırlama sürecinde anket de oluşturarak halkın da yapılacak çalışmalara katılımını sağlamak için çalışma başlattı. Vatandaşlar https://anket.van.bel.tr/anket.php adresindeki anket formuna kentle ilgili çalışmalar ile ilgili görüşlerini bildirerek stratejik plan hazırlama sürecine dahil olabilecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER:BASIN BÜLTENİ