TEMİZLİK ÇALIŞMALARI, BAZI GRUPLARIN HEDEFİ HALİNE GELMİŞTİR”

Van Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Kent geneli ve 13 ilçede tüm ana arter ve ara sokaklarda yürütülen temizlik çalışmaları ilçe belediyeleri sorumluluğuna devredilmiştir. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi de tüm ilçelerdeki temizlik çalışmalarının koordine görevini yürütmektedir. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından tüm ilçe belediyeleri ile koordineli bir şekilde titizlikle yürüttüğümüz temizlik çalışmaları, maalesef ki bazı grupların hedefi haline gelmiştir. Yürütülen bu kirli saldırılar ile Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri hedef gösterilip, halkın gözünde “belediye çalışmıyor” imajı yaratılmak hedeflenmiştir.”

“SOKAĞA BIRAKILAN ÇÖPLERİN POŞETLERİNİ YIRTARAK, KOVALARI DEVİRDİĞİ, UYARICI LEVHALARI YOLA FIRLATTIĞI TESPİT EDİLDİ”

Yapılan kirli saldırıların bir yenisi eklendiğini belirten Van Büyükşehir açıklamasının devamında; “27 Haziran Perşembe akşamı İpekyolu ilçesinde yaşandı. Çöp alma saati olan akşam saat 22.00’den 5 dakika önce, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı koordinesinde temizlik işleri ekibinin rastladığı 7-8 kişilik bir grubun Hacı Osman Camii Uzun Sokakta, sokağa bırakılan çöplerin poşetlerini yırtarak, kovaları devirdiği, uyarıcı levhaları yola fırlattığı tespit edilmiştir.”

“BU TÜR KİRLİ EYLEM VE SALDIRILARIN SON BULMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

“Her birimizin veya bir yakınımızın gün içerisinde geçtiği sokakların sırf “belediye çalışmıyor” imajı yaratılarak kirletilmesi, çevre ve halk sağlığına tehdit oluşturan görüntüler meydana getirilmesi asla kabul edilemez. Daha önce de birçok farklı sokakta bu şekilde veya çöp alındıktan 10 dakika sonra kasıtlı olarak bırakılıp çevre ve halk sağlığını tehdit eden bir duruma sebebiyet veren şahısların yegâne amacı, yapılan temizlik çalışmasını karalamak, oluşan olumlu algıyı yıkmak ve vatandaşlarımızın gözünde belediyemizi küçültmektir. Önce kendi evini sonra da tüm yurttaşların evini bilinçli bir şekilde kirleterek, 7/24 esasına göre çalışan tüm emekçi çalışanlarımızın hakkına giren bu şahısları kamuoyunun vicdanına bırakıyor, bu tür kirli eylem ve saldırıların son bulmasını temenni ediyoruz.”

“ADLİ VE İDARİ YÖNDEN OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Van’da 10 metrelik kuyuya düşen yavru tilki kurtarıldı Van’da 10 metrelik kuyuya düşen yavru tilki kurtarıldı

Yukarıda bahse konu olan Uzun Sokak’ta yapılan çirkin saldırı başta olmak üzere, çevre ve kent sağlığı üzerinden belediyelerin ve çalışan tüm emekçilerin hakkını gasp eden şahısların tespit edilmesi ve cezalandırılması için adli ve idari yönden olayın takipçisi olacağımızı da belirtmek istiyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - BASIN BÜLTENİ