Tuşba ilçesinde dün arkadaşlarıyla Çarpanak Adası yakınlarına giden 22 yaşındaki Ahmet Hilmi Hanal, Van Gölü'nde yüzdüğü sırada gözden kayboldu. Gölde kaybolan 22 yaşındaki genci arama çalışmaları sabahın ilk ışıkları ile yeniden başladı.

Balıkesir’deki Vanlılar Derneğin’den anlamlı destek! Balıkesir’deki Vanlılar Derneğin’den anlamlı destek!

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Dün öğlen saatlerinde Tuşba ilçesinde serinlemek için arkadaşları ile Çarparak Adası yakınında Van Gölü'ne giren şahıs, bir daha sudan çıkmadı. Haber verilmesi üzerine bölgeye ambulans, jandarma, Van Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, Van İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Sualtı Arama Kurtarma, Van Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ekipleri sevk edildi. Ekipler, akşama kadar gölde yaptıkları aramada şahsa ulaşamayınca karanlığın çökmesiyle aramalar sonlandırıldı. Ekiplerin yaptığı tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamayan genç için bu sabah erken saatlerden itibaren dalgıçların katılımıyla çalışmalar sürdürülüyor.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA GÖLETE DÜŞEN 11 YAŞINDAKİ ÇOCUK BOĞULDU!

Geçtiğimiz hafta Van’ın Çaldıran ilçesinde kar ve yağmur suları sonucu oluşan gölete düşen 11 yaşındaki çocuk boğulmuştu.

Kaynak: İHA - ŞEHRİVAN