Van-Trabzon arasına demiryolu projesi önerisi! Van-Trabzon arasına demiryolu projesi önerisi!

Van’da polis ekiplerince yapılan operasyonlarda hırsızlık suçundan aranması bulunan 27 şahıs yakalanırken 15 şahıs tutuklandı, göçmen kaçakçılığı suçundan 9 şahıs yakalandı, 2 şahıs ise tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü/Amirliği görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesinde; 6136 ve 5729 Sayılı Kanun’a Muhalefet olaylarında; 3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek, 1 adet kurusıkı tabanca, 34 adet tüfek kartuşu, 10 adet fişek, ele geçirilmiştir.

HIRSIZLIK SUÇUNDAN ARANMASI BULUNAN 27 ŞAHIS YAKALANIRKEN 15 ŞAHIS TUTUKLANDI

Hırsızlık suçu olduğu tespit edilen; 1 adet bilgisayar, 1 adet monitör, 3 adet cep telefonu ve muhtelif malzemeler ele geçirilmiştir. Hırsızlık suçuna konu malzemelerin tamamı sahiplerine teslim edilmiştir. Diğer suçlardan ele geçen malzemeler; 10 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 319 paket kaçak sigara ve 6 takım kopya düzeneği ele geçirilmiştir. Aranması bulunan ve çeşitli suçlardan adli işlem yapılan 26 şahıs yakalanmış, toplamda 16 yıl hapis cezası bulunan 15 şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

VAN’DA 2 ORGANİZATÖR TUTUKLANDI

Van’da düzenlenen operasyonlarda düzensiz göçmenler yakalanırken, 2 organizatör ise tutuklandı. Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine ve düzensiz göçmenlerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan operasyonlarda; 9 organizatör hakkında adli işlem yapılmış, 2 organizatör tutuklanmıştır. Göçmen kaçakçılığı suçunda kullanılan 1 araca el konulmuştur” denildi.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ