Meteorolojiden edinilen son meteorolojik değerlendirmelere göre; Türkiye genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Doğu Toroslar mevkii, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Konya, Kahramanmaraş, Malatya ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ayrıca Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklenmekte. Hava sıcaklıklarının yurdun iç ve batı kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni belli oldu Diyarbakır-Mardin arasındaki yangının çıkış nedeni belli oldu

Parçalı yer yer çok bulutlu, Malatya ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

VAN °C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Pazar) günü ise öğlen saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ERZURUM °C, 15°C

Parçalı bulutlu

KARS °C, 14°C

Parçalı bulutlu

MALATYA °C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

VAN’DA YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK Mİ?

Van son yılların en yağışlı ilkbahar ve kış aylarını geçiriyor. Kent son 1 aydır aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında. Kentte etkili olan sağanak yağış kentte olumsuzluklara neden olurken birçok ev ve iş yerini de su bastı. Van hafta sonunu yine sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağmurlu geçirecek. Havanın bugün (Cumartesi) parçalı bulutlu, Pazar günü ise öğlen saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor. Van son yılların en yağışlı ilkbahar ve kış aylarını geçiriyor. Kent son 1 aydır aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altında. Kentte etkili olan sağanak yağış kentte olumsuzluklara neden olurken birçok ev ve iş yerini de su bastı. Van’da yağışlar, Pazartesi günü hariç önümüzdeki 5 gün boyunca sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağmurlu olacak.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden; görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KAR ERİMESİ UYARISI

Van ve Hakkari'nin yüksek kesimlerinde bulunan kar örtüsünün üzerine gerçekleşen yağışlar ile beklenen yeni yağışlar sebebiyle önümüzdeki günlerde bölgede kar erimesine bağlı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve heyelan tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ