Van Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayının son günlerinde Gürpınar (Payîzava) ilçesindeki 3 bin rakımlı Sıcaksu (Babanıs) Mahallesi Tüzek (Tuzek) mezrasında tarımsal arazi ve yayla yolunda karla mücadele çalışması yürütüyor. Yer yer 3 metreyi bulan kar kütlelerini temizleyen ekipler son tarımsal arazi ve yayla yolunu da ulaşıma açtı.

Van'da kamyonet şarampole yuvarlandı, 2 yaralı! Van'da kamyonet şarampole yuvarlandı, 2 yaralı!

3 bin rakımlı yayla ve arazi yollarında karla mücadele çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı Kırkgeçit (Qesrik) Şantiye Şefliği ekipleri, kent merkezine yaklaşık 135 kilometre uzaklıktaki bölgede hummalı bir çalışma yürütüyor. Bölgedeki vatandaşların yayla ve tarımsal arazilerine ulaşması için yoğun bir çalışma yürüten ekipler, vatandaşların daha rahat bir şekilde yayla ve tarımsal arazilerine ulaşmalarını sağlıyor.

2 iş makinası 4 personel ile Hakkâri sınırına yakın bölgede yürütülen çalışmalar tamamlanırken, zorlu coğrafya şartlarına rağmen yapılan çalışmalar bölgede yaşayan vatandaşları da memnun etti.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER: BASIN BÜLTENİ