Türkiye’nin en önemli firmalarının ve kuruluşlarının yer aldığı ve her yıl bir ilin düzenlediği üniversite öğrencilerine yönelik kariyer fuarı bu yıl Van’da düzenlendi. Büyük bir katılım ve görkemli bir açılış ile kapılarını açan fuarda öğrenciler iş fırsatları ile birlikte sayısız etkinlik, buluşma, atölye ve iş görüşme fırsatı buldu. Bununla birlikte kentteki kurum ve kuruluşlarla da buluşma şansına erişen öğreniler aynı zamanda Türkiye’nin yerli ve milli otomobili olan TOGG’u da inceleme fırsatı buldu.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından üretilen ve 2023 yılında yola çıkan T10x fuarda sergilendi. Van Ticaret Borsası’na ait olan araç fuarın merkezinde incelenmek üzere tanıtılırken öğrenciler otomobili yakından inceleme fırsatı buldu. Gün boyunca tüm stantlara yoğun ilgi gösteren öğrenciler gün içerisinde ise TOGG etrafında halaylar çekip eğlendi. Kanal M yöneticisi Aziz Unutma’nın kaydettiği görüntülerde TOGG etrafında büyük bir halayın oluştuğu görüldü.

İŞTE GÖRÜNTÜLER:

Öte yandan Van TB başkanı Nayif Süer ise otomobile yönelik yoğun ilgiyle ilgili olarak şu sözlere yer verdi:

Dünya Fahri Konsoloslar Derneği başkanı Emre Ete güven tazeledi! Dünya Fahri Konsoloslar Derneği başkanı Emre Ete güven tazeledi!

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ÖZEL HABER