Kentin en büyük problemlerinden biri olan seyyar satıcılar, gelişi güzel cadde ve kaldırımları işgal ederken sorunun son dönemlerde iyice artması kentte büyük bir rahatsızlık yaratmıştı. Bu kapsamda denetimlerini sıklaştıran Van Büyükşehir Belediyesi zabıta daire başkanlığı ekipleri, ana arterlerde seyyar satıcı ve kaldırım işgali denetimi yaparken yapılan uyarılara aldırış etmeyenlerin ürünlerine el koydu.

UYARILARA ALDIRIŞ ETMEYENLERİN ÜRÜNLERİNE İSE EL KONULDU

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire başkanlığına bağlı ekipleri kent genelinde seyyar satıcılık yapanlar ve kaldırım işgaline karşı denetimlerini sürdürdü. Esnaf ve vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren zabıta ekipleri, seyyar satıcılar ve yaya yolunu işgal edenleri önce uyardı. Uyarılara aldırış etmeyenlerin ürünlerine ise el konuldu. 50 zabıtadan oluşan kalabalık bir ekiple denetim yaptıklarını belirten Zabıta Daire Başkanı Cahit Turan, denetimlerin yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Van Gölü'nde bir boğulma vakası daha! Van Gölü'nde bir boğulma vakası daha!

“KALDIRIM İŞGALİ VE SEYYAR SATICI DEĞİL HER ALANDA DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Zabıta Daire Başkanı Turan, “Eşbaşkanlarımızın talimatları doğrultusunda koordinasyon halinde yaptığımız çalışmalarla halk sağlığını tehdit eden, görüntü ve çevre kirliliğine sebep olan seyyar satıcılar ve kaldırım işgaline karşı denetim yaptık. Bu noktada halkımızdan gelen şikâyetleri değerlendiriyoruz. Ekiplerimiz 7/24 alandadırlar. Sadece kaldırım işgali ve seyyar satıcı değil her alanda denetimlerimiz devam edecek.” Dedi. Kent genelinde ana arterleri işgal ederek yaya ve araç trafiğini engelleyenler ile ilgili denetimler artarak sürecek.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - HABER MERKEZİ