11 farklı bölgede yapılan etkinliklerden biri olan "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı" Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ev sahipliğinde Bitlis Eren, Hakkari, Iğdır, Muş Alparslan ve Siirt Üniversitelerinin paydaşlığında gerçekleşti. Fuarda Türkiye’nin önemli temizlik şirketlerinden biri olan WILCO Group standı da yer aldı. WILCO Group CEO’su Mehmet Avcı, kurdukları stantta öğrencilere hem staj hem de iş hayatında neler yapılabilir bilgisini aktardıklarını dille getirdi.

Van’da DSİ’nin eski hizmet binasının yerine ne yapılacağı belli oldu! Van’da DSİ’nin eski hizmet binasının yerine ne yapılacağı belli oldu!

AVCI, FUAR OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ

Fuarın geniş kapsamlı düzenlenmesinden dolayı mutlu olduğunu belirten Avcı, “Fuarın hem Van için hem bölge için anlamlıdır. Biz de fuarda hem yer alalım hem de panel düzenleyelim istedik. İki gün boyunca insan kaynakları koordinatörümüz ve yöneticilerimizle birlikte üniversite öğrencilerine hem staj imkanlarını hem de üniversite sonrası iş hayatına geçiş döneminde neler olabilir, neler katabiliriz bunun bilgisini verdik. Oldukça verimli geçti. Bu fuarın geniş kapsamlı düzenlenmesinden dolayı mutluyum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ŞABAN BEYAZSAÇ