Van’da pek çoğu Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan kuyumcu mağazalarının derli toplu ve bir yerde olmaması sık sık gündeme gelen konuların başında yer alıyor. Vanlılar yıllardır kuyumcular çarşısı talep ederken, özellikle kuyumcuların bu talebi karşılık buldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarında kriz mi var? Bakan Şimşek'ten açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarında kriz mi var? Bakan Şimşek'ten açıklama

VAN’DA YILLARDIR İHTİYAÇTI… 

Van’da yıllardır talep edilen kuyumcular çarşısı sonunda açılıyor. Dün akşam kentteki gazetecilerle bir araya gelerek Van Mall AVM ile ilgili bilgilendirmede bulunan GLA Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Tahir Çelik, AVM’nin alt katının kuyumcular çarşısı olacağını açıkladı.

Whatsapp Image 2024 03 22 At 22.59.03

“BU TALEP DE KUYUMCULARDAN GELDİ”

Çelik, kuyumculardan bu talebin geldiğini dile getirerek, “En alt katta kuyumcular çarşısı yapıyoruz. Van’da şunu gördük, kuyum sektörü inanılmaz iyi. Ben hiçbir şehirde bu kadarını görmedim. Cumhuriyet Caddesi’ndeki bütün kuyumcular dolu. Alt kattaki mağazaları kuyumculara verelim dedik. Bu talep de kuyumculardan geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER