Almanya’da düzenlenen EURO 2024te heyecan tüm hızıyla devam ediyor. Şampiyonada görev alan tek Türk hakemi olan Halil Umut Meler son 16 turundaki İngiltere–Slovakya maçını yönetecek.

TFF’den yapılan açıklamada; “FIFA kokartlı hakemimiz Halil Umut Meler ve ekibi, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki (EURO 2024) üçüncü maçına atandı. Halil Umut Meler, E Grubu'nda Belçika - Slovakya ve D Grubu'nda Polonya - Avusturya müsabakalarındaki başarılı yönetimlerinden sonra 30 Haziran 2024 Pazar günü TSİ ile 19.00 İngiltere - Slovakya son 16 turu müsabakasını yönetecek.

UEFA kulüpler sıralamasını güncelledi: Listede tek Türk takımı var UEFA kulüpler sıralamasını güncelledi: Listede tek Türk takımı var

HALİL UMUT MELER’İN YARDIMCILARI DA BELLİ OLDU

Almanya'nın Gelsenkirchen şehri Arena AufSchalke stadyumundaki maçta Halil Umut Meler'in yardımcıları Mustafa Emre Eyisoy ve Kerem Ersoy, dördüncü hakemi ise Slovenya Futbol Federasyonu'ndan Rade Obrenovic olacak. Müsabakada Almanya Futbol Federasyonu'ndan Marco Fritz VAR, Christian Dingert AVAR, Polonya Futbol Federasyonu'ndan Tomasz Kwiatkowski VAR supervisor ve Slovenya Futbol Federasyonu'ndan Jure Praprotnik rezerv yardımcı hakem olarak görev yapacaklar.

Kaynak: ŞEHRİVAN HABER - ZENÜN YEŞİL